Turystyka

Połącz przyjemne z pożytecznym.

W naszym gabinecie istnieje możliwość zaplanowania i przeprowadzenia kompleksowego leczenia. Pomiędzy wizytami w gabinecie pacjenci z poza naszego regionu mogą odkryć wiele atrakcji turystycznych, a także skorzystać z bazy hotelowej.

Zniżki dla naszych pacjentów:

Noclegi w Hotelu „Zamek” Chałupki.(5% zniżki) (9 km)

Atrakcje Turystyczne

Gorzyce

Nautica – Kompleks na który składają się: basen sportowy, rekreacyjny, tor wodny, jaccuzi, zjeżdżalnia i wiele innych. 
Więcej na www.nautica-gorzyce.pl.

Bohumin

Aquacentrum
Więcej na www.bospor.info.

Hulczyn-JezioroHulczyńskie

Znakomite miejsce na rodzinny wypoczynek nad wodą. Czysta woda, plaża, możliwość jazdy na nartach wodnych, gry w siatkówkę czy uprawiania windsurfingu. W okresie letnim mają miejsce regularne imprezy .

Więcej na www.sra-hlucin.cz.

MeandryOdry

Unikatowe miejsce w skali europejskiej stanowiące niebywałą atrakcję turystyczną. Meandry to naturalnie powstające zakola rzeki. Miejsc takich w Europie prawie już nie ma.

Ostrava – Poruba

Wodny Świat Čapkárna – Odwiedzający mają do dyspozycji zarówno basen kryty jak i zewnętrzny podzielony na część pływacką i relaksacyjną oraz na liczne atrakcje (ścianka wspinaczkowa, łóżka do masażu powietrznego, zjeżdżalnię, brodzik dla dzieci etc.). 
Więcej na www.sareza.cz.

Frydek-Mistek

Duży i nowoczesny Aquapark z mnóstwem atrakcji. Zabawa i wypoczynek dla całej rodziny! 
Więcej na www.sportplex.cz.

Ścieżki rowerowe 

Okolice naszego hotelu, zarówno po polskiej, jak i czeskiej stronie granicy to wymarzone tereny do uprawiania turystyki rowerowej. Piękne krajobrazy oraz łagodność tras zachęcają do wycieczek całą rodziną.
Zobacz przykładową trasę na www.vitalia.cz.

Sport

Miasto Bohumin oferuje szeroką ofertę sportów letnich. Grający w squasha, tenisa, badmintona, siatkówkę plażową czy też znajdą tu coś dla siebie! Amatorzy golfa także nie będą się nudzić! W odległości zaledwie kilku kilometrów od hotelu, przy pałacu w Szylerzowicach, znajduje się 18 dołkowe pole golfowe - jedno z większych w Republice Czeskiej. 
Więcej na www.bospor.info.

Jazda na koniach

Na obrzeżach Ostrawy działa klub Mušketýr, posiadający w swojej ofercie naukę jazdy na koniu.

Zamki:

Pałac w Šilheřovicach

Zamek w stylu klasycystycznym, przebudowany później w duchu pseudobarokowym. Miejscowe dobra wraz z zamkiem - pałacem z XVIII w. latach 1845-1938 należały do wiedeńskiej gałęzi rodziny Rothschildów. Po wojnie obiekt zaczął służyć jako ośrodek wychowawczo-edukacyjny dla dzieci i młodzieży. Odbywają się tu także imprezy komercyjne. Park otacza rozległy park w stylu angielskim pełen rzadkich drzew i krzewów z całego świata oraz jedno z największych pól golfowych w Republice Czeskiej. 
Więcej na www.zameksilherovice.cz.

Pałac w Krzyżanowicach

Neogotycki pałac powstały na początku XVIII w. W przeszłości w pałacu gościli wybitni goście, m.in. w latach 1794-1796 przebywał tu Ludwig van Beethoven, a w latach 1843-1848 Franciszek Liszt. W 1856, za sprawą księcia Karola von Lichnowski, pałac został przebudowany w stylu neogotyckim oraz wzniesiono murowaną bramę wjazdową. W 1930 książę Wilhelm von Lichnowsky sprzedał posiadłość siostrom ze Zgromadzenia Franciszkanek, które założyły w nim klasztor i dom opieki. Franciszkanki do dziś sprawują pieczę nad pałacem. 
Więcej na www.krzyzanowice.pl.

Zamek Śląski w Ostrawie

Zamek postawiony został w XIII w. przez książąt z opolskiej linii Piastów. W XVI w. przebudowany na styl renesansowy. Odnowiony po pożarze z 1872 r. Gruntownie odnowiony w XXI w. poza funkcją ekspozycyjną służy dziś celom kulturowym. 
Więcej na www.slezskoostravskyhrad.cz.

Pałac w Kokoszycach

Barokowy pałac z XVIII wieku. Przez lata pałac był prywatną rezydencją kolejnych właścicieli Kokoszyc, aż do roku 1928, kiedy to został odkupiony i przekształcony w Dom Rekolekcyjny przez katowicką kurię metropolitarną. 
Więcej na www.kokoszyce.archidiecezja.katowice.pl.

Ruiny zamku w Tworkowie

Zamek wzniesiono tu w drugiej połowie XVI wieku. Pierwotnie renesansowy wzniesiony na planie podkowy z dziedzińcem wewnątrz. Po 1872 roku popadł w ruinę. Do dziś zachowały się korpusy skrzydeł oraz barokowa kaplica. 
Więcej na www.krzyzanowice.pl.

Pocysterski zespół klasztorno-pałacowy w Rudach Raciborskich

Zabytkowy romańsko-gotycki zespół opactwa cysterskiego powstały w XIII w. W skład zespołu wchodzi gotycki kościół Wniebowzięcia NMP (od 2009bazylika mniejsza), który został przebudowany na przełomie XVII i XVIII wieku w stylu barokowym. Podczas działań wojennych w 1945 roku został poważnie zniszczony przez pożar. Po wojnie odrestaurowano kościół, w którego wnętrzu odtworzono gotycki wystrój.
Więcej na www.rudy-opactwo.pl.

Pałac w Krawarzach

Barokowy pałac z XVIII w., którego częścią jest także kaplica archanioła Michaela z monumentalną freską sufitową i pięknym ołtarzem. Freska są dziełem F. I. Ecksteina, jednego z głównych twórców barokowych malowideł ściennych na Morawach i na Śląsku. Zamek otacza 20-hektarowy park wybudowany w stylu angielskim, z dwóch stron ograniczony strugami, które wraz ze sztucznymi stawami dodają terenowi romantyczności i szczególnego uroku.
Więcej na www.kravare.cz.

Zamek w Krowiarkach

Jeden z najpiękniejszych zachowanych do dziś na ziemi raciborskiej. Otoczony ogromnym parkiem, w którym znajduje się mauzoleum Donnersmarcków, wyszedł z wojny cało i dopiero po jej zakończeniu popadał w ruinę. Najpierw znajdowała się tu komendantura radziecka, potem m.in. dom dziecka oraz sanatorium. W końcu jednak zamek opustoszał. Dziś jest odnawiany. Więcej na www.krowiarki.org.

Grodziec nad Morawicą

Zamek pochodzi z XIIIw. Na przełomie XVI i XVII wieku został przebudowany w stylu renesansowym. Po pożarze w 1796 dokonano przebudowy zamku, a w jego okolicy założono park w stylu angielskim. Hradec za sprawą swych panów stał się ważnym ośrodkiem kultury, szczególnie w dziedzinie muzyki. W zamku przebywał Ludwig van Beethoven a także Niccolo Paganini i Ferenc Liszt. Do dziś jest tu organizowany konkurs "Hradec Beethovena". Dzisiaj w Hradcu zobaczyć można 2 zamki - Zamek Czerwony nawiązujący do średniowiecza oraz pobliski renesansowy Zamek Biały, niedawno pięknie odrestaurowany.
Więcej na www.zamek-hradec.cz.

Zabytki industrialne i militarne

Fortyfikacje w Boguminie oraz w Darkowiczkach koło Hulczyna

Na terenie miasta Bohumin znajdują się bunkry, o które dba grupa miejscowych zapaleńców wspieranych przez włodarzy miasta. W Darkowiczkach zwiedzać można muzeum umocnień wojskowych, na miejscu regularnie urządzane są inscenizacje oraz zloty zabytkowych pojazdów militarnych.
Więcej na www.szmo.cz.

Zabytkowy szyb „Ignacy”

Główną atrakcją skansenu są 2 maszyny parowe z 1900 oraz z 1920 roku. Od 19 października 2006 zabytkowa kopalnia "Ignacy" znajduje się na trasie Szlaku Zabytków Techniki. Na terenie kopalni znajduje się wieża ciśnień, obecnie wykorzystywana jako punkt widokowy. 
Więcej na www.zabytkitechniki.pl.

Browar Ostravar

Istnieje od 1898 r. W roku 2000 w starej warzelni urządzono muzeum browarnicze. Zwiedzając ze specjalistycznym wykładem, możecie się Państwo zapoznać z poszczególnymi procesami warzenia piwa. 
Więcej na www.ostravar.cz.

Landek

Największe muzeum górnictwa w Republice Czeskiej.  W roku 1992 Landek otrzymał status pomnika przyrody. To teren znany na całym świecie z punktu widzenia geologii, archeologii, historii, geografii i górnictwa. To właśnie za sprawą połączenia zabytku technicznego – muzeum górnictwa – z pomnikiem przyrody – góra Landek – miejsce to zyskuje swą niepowtarzalność i atrakcyjność. Landek znany jest na świecie także dzięki Landeckiej Wenus – 46 mm figurce kobiety wykonanej z żeleziaka czerwonego. Swoją zgrabną, prawie kubistyczną postawą wyróznia się ona spośród typowych paleolitycznych figurek Wenus. 
Więcej na www.landekpark.cz.

Inne atrakcje

ZOO Ostrava

Duży ogród zoologiczny z wieloma gatunkami zwierząt. 
Więcej na www.zoo-ostrava.cz.

Ulica Stodolní w Ostravie

„Ulica która nigdy nie śpi” – słynna na całą Europę ulica rozrywki. Ponad 70 lokali usytuowanych wzdłuż jednej ulicy oraz jej odnóg. restauracje, klimatyczne puby oraz dyskoteki.
Więcej na www.stodolni.cz.

Park miniatur Ostrava

W centrum wstawienniczym Černá louka znajdują się 34 modele najsławniejszych europejskich budowli świata w skali 1:25.
Więcej na www.svetminiatur.cz.

Wieża widokowa Ostrava

Ratusz ostrawski posiada najwyższą ratuszową wieżę widokową (85,6 m). Z platformy widokowej znajdującej się na wysokości 72 metrów przy dobrej pogodzie oglądać można pasma Beskidów i Jesioników, ziemię opawską oraz przygraniczne tereny w Polsce.

Gotycki szlak sztuki sakralnej ziemi raciborskiej

W XII i XIII wieku Racibórz był stolicą księstwa opolsko-raciborskiego, dzięki temu spośród śląskich miast tylko Wrocław może się poszczycić większą od Raciborza reprezentacją średniowiecznych świątyń gotyckich.
Więcej na www.goraciborz.pl

Terminy wizyt można ustalić osobiście, telefonicznie lub przez internet